Purchase this image from the BAS image database

People

Filters:

A to Z names: S

Saarikoski, Pilvi

Saarikoski, Pilvi

Impact Facilitator

Sakovich, Alena

Sakovich, Alena

PhD Student

Sands, Chester

Sands, Chester

Geneticist

Saunders, Ryan

Saunders, Ryan

Fish Ecologist

Schlarb-Ridley, Beatrix

Schlarb-Ridley, Beatrix

Director of Innovations and Impact

Scott, Ryan

Scott, Ryan

PhD Student

Scott, Matthew

Scott, Matthew

Station General Assistant

Seaton, David

Seaton, David

Senior Infrastructure Programme Manager

Sevastyanova, Polina

Sevastyanova, Polina

Innovation Administrator

Shaw, Cassandra

Shaw, Cassandra

HR Business Partner

Shaw, Thomas

Shaw, Thomas

Plant Technician

Shroff, Pryce

Shroff, Pryce

Plant Technician

Sime, Louise

Sime, Louise

IDP Science Leader IMP 3

Simmons, Dena

Simmons, Dena

IT Service Desk Engineer

Simms, Mairi

Simms, Mairi

Rothera Science Coordinator and Meteorologist

Sinclair, Duncan

Sinclair, Duncan

Polar Blue Carbon Geographic Analyst

Singh, Charles

Singh, Charles

Electronics Technician

Skachkova, Aliaksandra

Skachkova, Aliaksandra

Earth Observation Specialist

Slater, Ross

Slater, Ross

PhD Student Polar Oceans

Slattery, John

Slattery, John

PhD Student

Sleight, Victoria

Sleight, Victoria

Visiting Scientist

Slesser, Henry

Slesser, Henry

PhD Student

Sliester, Randolph

Sliester, Randolph

Head of Ship Operations

Sloane, Benjamin

Sloane, Benjamin

Facilities Coordinator

Smith, James

Smith, James

Sedimentologist

Smith, Rebecca

Smith, Rebecca

Aquarium Facility Manager

Smith, Peter

Smith, Peter

Interim Head of Estates

Smith, Oliver

Smith, Oliver

Head of Aircraft Training

Smith, Aisling

Smith, Aisling

SDA Laboratory Manager

Smith, Stephen

Smith, Stephen

Air Operations Project Coordinator

Smith, Roseanne

Smith, Roseanne

PhD Student

Smith, Jonathan

Smith, Jonathan

Principal Research Scientist

Smith, Marc

Smith, Marc

Plant Operator Mechanic

Smith, Justin

Smith, Justin

Head of Finance

Smithson, Kate

Smithson, Kate

Executive Support Team Member

Souster, Terri

Souster, Terri

BAS Honorary Researcher

Squires, Freya

Squires, Freya

Atmospheric Chemistry Instrument Scientist

Starling, Andrew

Starling, Andrew

Building Services Technician

Stebbing, Joseph

Stebbing, Joseph

Project Manager Rothera Runway Upgrade

Steel, Martin

Steel, Martin

IT Engineer

Stephenson, Lucy

Stephenson, Lucy

Scientific Data Coordinator

Stevens, Ralph

Stevens, Ralph

Polar Master

Stevenson, Jono

Stevenson, Jono

Field Diving Officer

Stimson, Ben

Stimson, Ben

Field Guide

Stokes, Christopher

Stokes, Christopher

Electrical Maintenance Technician

Stone, Amy

Stone, Amy

Operations Planner

Stowasser, Gabriele

Stowasser, Gabriele

Marine Ecologist

Strachan, Rodney

Strachan, Rodney

Stations Operations Manager

Stuart, Emma

Stuart, Emma

Rothera Ocean Scientist

Stubbs, Isabel

Stubbs, Isabel

Zoological Field Assistant

Styles, Andrew

Styles, Andrew

Physical Scientist: Ocean Modeller (Adjoint)

Summerhill, Alexander

Summerhill, Alexander

AIMP Programme Planner

Swanney, Shawn

Swanney, Shawn

3rd Engineer